Strona główna > Aktualności > Treści

Budowa modułowa 101

Aug 28, 2019

1

Dom modułowy Elsternwick w Melbourne w Australii został zbudowany przez Modscape ze stalową ramą i strukturalnymi izolowanymi panelami. Dom został ukończony w ciągu zaledwie 3 tygodni od czasu rozbiórki starego domu na nieruchomości.

Nadal istnieje wiele nieporozumień co do tego, czym jest konstrukcja modułowa. Po kilku latach pisania o budowie prefabrykatów słyszę wszystkie teorie na temat budowy modułowej. Wielu uważa, że słowo to jest synonimem samego prefabrykatu i często jest mylone z produkowanymi domami, które odpowiadają kodowi HUD zamiast kodowi Universal i docierają do kół na stalowym podwoziu.

Konstrukcja modułowa jest właściwie najbardziej kompletnym rodzajem konstrukcji prefabrykowanej. Skrzynie lub moduły są produkowane w fabryce i wysyłane ciężarówką z płaską platformą na plac budowy. Istnieje szeroki zakres kompletności pudeł. Niektóre osoby zamawiają tylko puste pudełko, które wolą wypełnić na miejscu. Inne pudełka są zamawiane prawie w komplecie z podłogami, zabudowami, urządzeniami itp.


2

Ten modułowy dom w Sonoma w Kalifornii został zaprojektowany i wyprodukowany przez Connect Homes. Dom 1600SF ma wiele aspektów ekologicznych i energooszczędnych. Budowa domu zajęła dwa miesiące i dostarczono go w 95%


Istnieje również wiele sposobów budowy domów modułowych. Niektóre są zbudowane z tradycyjną ramą, inne z metalową ramą, a niektóre z konstrukcyjnie izolowanymi panelami (SIP) .

Wyraźnie wierzę w konstrukcję modułową, pisząc o nich przez wiele lat. Ale istnieje wiele powodów, dla których mocno wierzę w tego typu konstrukcje. Już samo oglądanie ustawionego domu modułowego jest magiczne. Pewnego bardzo mglistego poranka lata temu widziałem, jak moduły unoszą się w powietrzu za pomocą dźwigu i ustawiają na ustalonym fundamencie. Pod koniec dnia ustawiono kilka modułów i następnego ranka mogłem przejść przez prawie kompletny dom. To pierwsze doświadczenie zainspirowało lata Prefabulous pisania.

4

Dom modułowy w Cloverdale w Kalifornii został zaprojektowany przez Chrisa Pardo / Design Elemental Architecture i wyprodukowany i zbudowany przez Method Homes. Ten dom SF 1670 jest również bardzo energooszczędny i zrównoważony.

Jedną z ważnych zalet budowy modułowej jest szybkość budowy. W zależności od wielkości, lokalizacji i złożoności domu można go zbudować w znacznie krótszym czasie niż dom na budowie. Modułowa konstrukcja pozwala na jednoczesne ukończenie budowy i budowy, co zmniejsza ogólny harmonogram realizacji nawet o 50%.

Montaż jest niezależny od pogody, co zwiększa wydajność pracy i pozwala uniknąć uszkodzenia materiału budowlanego. Moduły są zbudowane w chronionym środowisku, które chroni materiały, a także zapobiega kradzieży na miejscu.

Domy modułowe są bardziej przyjazne dla środowiska niż domy budowane na budowie. W fabryce jest znacznie mniej odpadów niż na miejscu. Wystarczy spojrzeć na śmietniki przed domami zbudowanymi na miejscu ze wszystkimi odcięciami i odpadami. W fabryce ścinki drewna są stosowane w innych domach, a drut i płyty gipsowo-kartonowe są poddawane recyklingowi.

5
Modułowy domek Bayview został zaprojektowany przez Union Studio Architecture / Community Design i wyprodukowany przez Keizer Homes. Jest to jeden z 64 domków w tej społeczności w Dennis Port, MA.

Domy modułowe są bardziej wydajne i zdrowsze. Ponieważ domy modułowe są budowane w fabryce, materiały są przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych w kontrolowanym środowisku, co eliminuje ryzyko pleśni, pleśni, rdzy i uszkodzeń słonecznych, które często mogą prowadzić do problemów z oddychaniem dla przyszłych mieszkańców.

Kolejną kwestią jest gwarancja na dom. Domy budowane na miejscu zwykle są objęte roczną gwarancją w porównaniu z dwuletnią lub dłuższą gwarancją na domy modułowe.

Kilku modularnych właścicieli domów, z którymi rozmawiałem, zbudowało więcej niż jeden dom modułowy. Byli tak zadowoleni z procesu, że zbudowali drugi lub trzeci dom, gdy zmieniły się ich potrzeby.

Aby uzyskać więcej informacji na temat budowy modułowej, odwiedź stronę internetową stowarzyszenia Modular Home Builders Association (MHBA) .3